Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Marktconcert

5 juli 2025 @ 17:00 – 17:45

Zoë Knoop, harp en Dieter Lorenz, orgel

Geldern, Geistliche Konzerte – Dieter Lorenz

Dieter Lorenz werd in 1963 in Bad Wildungen geboren en studeerde kerkmuziek aan het St. Gregoriushaus in Aken. Zijn leraren waren Viktor Scholz (orgel) en Rudolf Dohn (piano). Na zijn afstuderen als cantor werd hij 1986 kerkmusicus aan St. Maria Magdalena in Geldern.
Tegelijkertijd studeerde hij hoofdvak orgel aan de Musikhochschule in Keulen bij Viktor Scholz. Nadat hij in 1989 cum laude afstudeerde, voltooide hij in 1991 het concertexamen.
Vanaf 1991 begon hij eveneens een privé-zangopleiding bij prof. Rüggeberg in Essen.

Als solist neemt Dieter regelmatig deel aan diverse oratoriumuitvoeringen en is hij lid van het vocaal kwartet ‘Ensemble Transparent’.

In 2011 ontving Dieter Lorenz de Gregoriusmedaille voor zijn bijzondere verdienste aan de kerkmuziek.

Zoë Knoop (geboren 1994, Zutphen) begon op 11-jarige leeftijd met harp spelen. In 2019 sloot ze haar masterstudie bij Godelieve Schrama aan de Hochschule für Musik in Detmold, Duitsland, af. Ze volgde masterclasses bij o.a. Masumi Nagasawa, Frédérique Cambreling, Sivan Magen, Alice Giles en Andrew Lawrence King.

Naast kamermuziekconcerten met cello, orgel en saxofoon speelt ze regelmatig bij verschillende orkesten in binnen- en buitenland (Phion, Symfonieorchester Aachen, Staatstheater Saarbrücken, Bergische Symphoniker, Dortmunder Philharmoniker). In 2017/2018 was ze als academist verbonden aan de Duisburger Philharmoniker / Deutsche Oper am Rhein.

Ze is eveneens actief in de hedendaagse muziek met ensembles zoals het notabu.ensemble neue musik van de Tonhalle Düsseldorf en bij de productie van ‘Powder her Face’ van Thomas Adès met de Nederlandse Reisopera in 2024.

In de afgelopen jaren soleerde ze in de harpconcerten van Saint-Saëns, Roel van Oosten en het concert voor fluit, harp en orkest van Mozart.

Zoë werkt nauw samen met de Duitse auteur en regisseur Jörg Maria Welke. Voor zijn producties ‘Farben einer Nacht’, ‘Ich bin’s – een lyrisch-muzikale hommage aan Blixa Bargeld’ en ‘My Melancholic Musicbox’ verzorgde, arrangeerde en improviseerde ze de muziek.

Sinds 2020 geeft ze les aan verschillende muziekscholen in Noordrijn-Westfalen aan zowel kinderen als volwassenen en is ze jurylid voor concoursen zoals Jugend Musiziert.

Zoë bespeelt een Salvi Iris uit 2017, aangeschaft met behulp van Stichting Eigen Muziekinstrument en een Obermayer Empire uit 1959.

Zoë Knoop, © Anna Tena

Programma:
Gaetano Piazza (*ca. 1725-na 1775)
Sonata F-Dur voor orgel en harp: Presto

Bonaventura Terreni (*ca. 1760)
Sonata D-Dur voor orgel en harp: Allegro

Severo Giussani (*ca. 1765)
Sonata Concertata voor orgel en harp: Introduzione (Grave) – Allegro – Andante – Allegro

Marjan Mozetich (*1948)
Songs of Nymphs for harp solo: Prelude

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Praeludium D-Dur (BuxWV 139) voor orgel solo

Sergei Prokofiev (1891-1953)
Prelude in C (Op. 12, Nr. 7) voor harp solo

Pedro José Blanco (*ca. 1750-1811)
Concierto G-Dur voor harp en orgel: Allegro

Marcel Grandjany (1891-1975)
„Aria in classic style“ voor harp en orgel: Andantino cantabile

Aanvang: 17:00 uur
Toegang: Vrije gift na afloop

De concerten van Stichting Henrick Baderorgel worden mogelijk gemaakt door donateurs, sponsoren, Sint Anthony Groote Broederschap, Fonds Podiumkunsten en de Gemeente Zutphen.