Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Kaarsenkroonconcert ‘In your infinity’

24 oktober 2025 @ 20:00 21:30

‘In your infinity’ door Vrouwenkamerkoor Hera o.l.v. Raghna Wissink

Hera wordt in 2019 opgericht door dirigente Raghna Wissink en gooit in 2020 direct hoge ogen bij het Vocaal Festival in de Pieterskerk in Utrecht. De passie voor het zingen van uitdagende muziek op hoog niveau is wat de zangeressen verbindt. De programmering bestaat uit een mix van discipline overstijgende kunstprojecten en intieme koorconcerten.

In your infinity is een intiem ritueel programma, dat helpt herinneren, verstillen en vertragen. In een periode van lengende nachten, kaarslicht en Allerzielen mogen we stilstaan bij het perpetuum mobile, de grote eeuwigdurende beweging waar we onderdeel van mogen zijn. Het programma maakt gebruik van de golvende, bijna meditatieve kracht van het Gregoriaans en Von Bingen én daarop geïnspireerde composities van onder anderen Andrew Smith en Diederik van der Laag. Hera verbindt deze verstillende melodieën met onbekende parels uit het Europese vrouwenkoor repertoire.

Het tweede werk van de Utrechtse componist Diederik van der Laag is zijn Nunc Dimittis waarin Simeon zich overgeeft aan de eeuwige slaap nadat de belofte aan hem vervuld is. Tevens hoort u het uitbundiger Sing Joyfully van de Sloveen Ambrož Čopi, waarin het gebruik van twee koren versterkt dat alle volken elkaar bijvallen in het loven van hun God. Ook zingt Hera delen uit de herfstcyclus Sügismaastikud van de geliefde componist Veljo Tormis en het intense Mána mu, mána in een arrangement van Sofia Gioldasi.

De titel van het programma komt uit het werk Maardurand van de Estse componiste Evelin Seppar. Hierin staan de vergezichten van het strand en de zee symbool voor een plek van persoonlijke vrijheid. Daar waar je je kunt overgeven aan golven van oneindigheid. 

Aanvang: 20:00 uur
Toegang: Tickets online € 15,00
Aan de kassa (vanaf een half uur voor aanvang) € 20,00

De concerten van Stichting Henrick Baderorgel worden mogelijk gemaakt door donateurs, sponsoren, Sint Anthony Groote Broederschap, Fonds Podiumkunsten en de Gemeente Zutphen.